Panasonic představuje plynovou jednotku VRF

Řada Panasonic GHP je rozsáhlá a nabízí 2trubkové a 3trubkové systémy. Naše rada GHP VRF komerčních systému je špičkou v oboru ve vývoji účinných a flexibilních systému a je přirozenou volbou pro komerční projekty, zvláště pro ty, kde existuje omezení v dodávce napájení. Jak byste očekávali, všechny naše plynové systémy VRF mají nejvyšší míru spolehlivosti v oboru a jeden z nejlepších programu zákaznických služeb. Funkce regulace točivého momentu a otáček motoru GHP jsou srovnatelné s elektrickou klimatizací invertorového typu. Díky tomu GHP zajišťuje individuální a účinné ovládání a výkon – stejně tak, jak byste očekávali od elektrické klimatizace s invertorem.

Snadné umístění

  • Výkon chlazení až 71 kW při spotřebě elektrické energie 0,1 kW/h
  • Jednofázové napájení v celé nabídkové řadě
  • Možnost volby hlavního zdroje energie: zemní plyn nebo LPG
  • Včetně vodního výměníku tepla k připojení k systémům teplé užitkové vody 16–25 HP (pouze 2trubkové jednotky)
  • Možnost DX (přímý) nebo chlazené vody pro vnitrní výměník tepla
  • Snížené emise CO2

ECO G a ECO G Multi, rada S

Pokročilý plynový systém VRF nabízí lepší účinnost a výkon v celé nabídkové řadě.
Nyní je ještě výkonnější než kdykoliv dříve. Je možné připojit až 48 vnitrních jednotek. Mezi vylepšení patří vyšší výkon při částečné zátěži, nižší spotřeba plynu díky motoru využívajícímu Millerův cyklus a nižší spotřeba elektrické energie díky použití stejnosměrných motoru ventilátoru.

ECO G High Power ECO G a ECO G Multi 3cestná jednotka ECO G
ECO G High Power
1 % – takovou spotřebu má nová jednotka ECO G High Power v porovnání s vaší elektrickou jednotkou VRF. Právě teď můžete začít šetřit! Ideální pro chlazení, větrání a klimatizaci v místech se slabou elektrickou sítí.
 
ECO G a ECO G Multi
2trubková rada S nabízí nejen lepší účinnost, ale je také flexibilnější.
 
3cestná jednotka ECO G
3cestný systém rekuperace tepla se souběžným vytápěním a chlazením.
 

Výhody jednotek ECO G a ECO G Multi

Vysoce účinný provoz
Všechny modely jsou vybaveny vysoce výkonným vzduchovým výměníkem a nově vyvinutým výměníkem tepla pro chladivo umožňujícím vysoce účinný provoz. Díky tomu se jedná o jedno z energeticky nejúčinnějších řešení na trhu.


Nejnižší emise oxidu dusíku
Systémy VRF GHP mají nejnižší emise oxidu dusíku. Díky průkopnickému vývoji nabízí jednotky GHP od společnosti Panasonic systém s „chudým spalováním“, který využívá regulaci poměru vzduchu a paliva na základě zpětné vazby, aby snížil emise NOx na nejnižší úroveň v historii.


Vysoký výkon
Díky pokročilé konstrukci výměníku tepla tento nový systém GHP poskytuje lepší účinnost a nižší provozní náklady, což ve spojení s vylepšenými systémy řízení motoru podstatné zlepšilo hodnotu COP.


Excelentní hospodárnost
Panasonic GHP poskytuje rychlé a výkonné chlazení/vytápění a zvyšuje přenos tepla do prostoru díky účinné rekuperaci tepla z chladicí vody motoru, které je přenášeno do okruhu chladiva pres vysoce účinný výměník tepla. Kromě toho použití odpadního tepla z motoru zajišťuje, že naše plynové tepelné čerpadlo nevyžaduje žádný cyklus odmrazování. Proto poskytuje nepřetržitý 100% výkon vytápění i v těžkých klimatických podmínkách s venkovní teplotou až –20 °C. V režimu chlazení je teplo odváděné z motoru možné využít pro systém TUV a dokáže zajistit až 30 kW pro ohřev teplé užitkové vody o teplotě 75 °C. Ohřev TUV je také k dispozici v režimu vytápění, a to při venkovních teplotách vyšších než 7 °C.

Volitelná vodní chladicí jednotka
Náš systém GHP je také možné vybavit vodní chladicí jednotkou, kterou lze zkombinovat s jednotlivými venkovními jednotkami nebo ponechat jako součást systému chladicí vody různých vnitřních jednotek s přímým výměníkem (DX). Systém je možné ovládat pres systém BMS nebo pomocí ovládacího panelu, který dodává společnost Panasonic. Nastavená teplota chlazené vody muže být v rozmezí –15 °C až +15 °C a vytápění 35 °C až +55 °C.


Bez nutnosti odmrazování
V režimu vytápění se při teplotě okolí nižší než 4 °C vypnou venkovní ventilátory, čímž dojde k další úspoře provozních nákladu a emisí CO2.


ECO G s vodním tepelným výměníkem pro výrobu chlazené a teplé vody
Pro hydronické aplikace

Hydronické aplikace


  Více informací naleznte v katalogovém listu (ke stažení zde).

RYCHLÁ POPTÁVKA

Aktuality

Správný výběr tepelného čerpadla

Představujeme vám základní informace o správném výběru tepelného čerpadla: na co se zaměřit při výběru tepelného čerpadla a odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem nebo zdarma telefonicky ...

Servis tepelného čerpadla Panasonic Aquarea

Proč je nutný servis tepelných čerpadel vzduch-voda? A jak při něm správně postupovat? Podívejte se na ukázku servisních úkonů u tepelného čerpadla Panasonic Aquarea. Pravidelným servisem prodloužíte životnost tepelného čerpadla a snížíte jeho provozní nák...

Říjen - ochrana oběhových čerpadel pro tepelná čerpadla Panasonic Aquarea řady H

Pro ochranu oběhových čerpadel v hydroboxech tepelných čerpadel Panasonic Aquarea řady H doporučujeme používat odstředivé odkalovače s magnetickou vložkou od společnosti Giacomini. Silný magnet ve filtru a způsob cirkulace topné vody zajistí kvalitní odlouč...

FOR ARCH 2017 19. 9 - 23. 9. 2017

Zveme vás na náš stánek B13 v hale 7 ve veletržním paláci PVA EXPO PRAHA v Letňanech od úterý 19. 9. do soboty 23. 9. 2017. FOR ARCH je stavební veletrh s nejdelší tradicí v ČR a pro české i zahraniční vystavovatele představuje výbornou příležitost pro pre...

Kotlíková dotace pro střední Čechy

Dobrá zpráva pro všechny zájemce o tzv. kotlíkovou dotaci! Dne 4. 9. 2017 zveřejní Státní fond životního prostředí text výzvy s metodikou a formuláři pro podání žádostí o dotace. Od 5. 9. 2017 tedy začneme navštěvovat zákazníky a připravovat vše potřebné....

Více aktualit

CERTIFIKACE

ISO 14001 - klimatizace ISO 9001 - klimatizace